Ultimate magazine theme for WordPress.

PresSpektrum

původní titul ŠUMAVSKÉ NOVINY
nezávislý magazín s vlastním názorem

Radek DAVID, vydavatel a šéfredaktor

Fotograf, publicista, novinář. Do poloviny 90. let byl členem redakční rady Necenzurovaných novin (Rudé krávo) Petra Cibulky. Kromě vydávání magazínu PresSpektrum (dříve Šumavské novin) v současnosti připravuje zcela nový cestovatelský internetový magazín o krásách, přírodě a historii Čech, Moravy a Slovenska, ale také ze zahraničí: Po cestách (www.po-cestach.cz). Je rovněž vydavatelem a jediným správcem profilů Šumava a PresSpektrum na Facebooku.

Kromě spousty dalších aktivit je také autorem myšlenky a realizace umístění pamětní desky u pramene Vltavy (Vltavě – Matce českých řek), podílel se na nápadu a realizaci umístění pamětní desky tzv. “králům Šumavy” u Františkova nedaleko Kvildy. Autorsky stojí za filmovým dokumentem Rok v srdci Šumavy, který natočil s kameramanem Zdeňkem Tripesem.

Na Šumavě se zabývá především historií a ochranou přírody, kde prosazuje a podporuje vytvoření maximálního prostoru pro ničím nerušené přírodní procesy bez jakéhokoliv zásahu a vlivu člověka.
Jako fotograf se zaměřuje na téma krajiny a krajinného detailu, památek, lidové architektury, dále se zabývá fotografováním a dokumentováním výskytu motýlů, hub a květeny (s větším zaměřením na chráněné druhy, alpské migranty a orchideje). Mimo Šumavu se věnuje obdobným aktivitám na Slovensku.